EXTRA Trend***

Nové moderné trendové okno z dvoch drevín v súlade s prírodou.
Hrúbka profilu až 110mm predurčuje tieto okná na vrchol kladných vlastnosti, aké sa na európskom trhu objavujú.
Mohutný tepelný odpor profilu v zložení dvoch vrstiev dreva a ich možnej kombinácie poskytuje skutočne nadštandartné tepelné, zvukové a tiež dizajnové možnosti.
Exotická drevina Meranti z exteriéru, dáva oknám svojou štruktúrou a tvrdosťou skutočný ráz luxusu a hlavne predĺženú životnosť, pretože je odolná, tvarove stála a neprekáža jej ani extrémne počasie.
Z interiéru odporúčame náš dlhodobo overený slovenský smrek, borovicu, červený smrek…
Osadenie izolačných skiel s hodnotou Ug=0,5 je štandardom. Tu sa ale ponúka možnosť zasklenia so sklom s vysokou hodnotou solárneho faktoru alebo so sklom zameraným na izoláciu o hodnote Ug =0,3W/(m 2 .K). Kvalitné sklá sa môžu osadiť len v kvalitných oknách a tak vzniká ideál – EXTRA. Trend***pre použitie v nízkoenergetických a pasívnych domoch. Takáto kombinácia zabezpečí tie najvyššie požiadavky pre úspory energie a maximálny komfort.
Okenné kovanie sa doporučuje len v prevedení „skryté“, aby nebolo okrem kľučky vidno žiadne pánty, alebo iné časti, čo tiež vplýva na vlastnosti a efektívnosť, ale hlavne na estetickú požiadavku a dizajn, ktorý je z interiéru jednoduchý a čistý, čo dá drevu vyznieť a tak umocní jeho výnimočnosť pre modernú architektúru z interiéru.
Požiadavky na tepelnotechnické vlastnosti stavebných konštrukcií novostavieb sa neustále sprísňujú.
Okná EXTRA Trend*** spĺňajú tieto prísne požiadavky európskej smernice, ktorá od roku 2021 počíta s výstavbou budou s takmer nulovou spotrebou energie.