Doplnky

Doplnkové konštrukcie a prvky
Dôležitými doplnkami okenných konštrukcií sú rolety, žalúzie, rôzne ochranné sieťky a okenice. Poskytujú nám nielen pohodlie bývania na dome ,chate či chalupe, ale môžu ju chrániť pred slnkom, chladom, vetrom či vlámaním aj počas Vašej neprítomnosti. Žalúzie poskytujú možnosť plynulej regulácie osvetlenia a patria medzi najobľúbenejšie spôsoby tieniacej techniky.
Rolety majú takisto silné miesto pri regulovaní osvetlenia a zabudovávajú sa priamo do stavby. Vysoko účinnou ochranou pred nevítanou návštevou hmyzu sú rôzne varianty sieťok. Sieťovina vyrobená zo skleného vlákna je ťažko horľavá a odolná proti poveternostným vplyvom. Nebráni výhľadu smerom von a je ľahko vymeniteľná.
Okenice
Funkciu tienenia a ochrany proti vlámaniu zohrávajú v prípade chát a chalúp obľúbené okenice. Môžu byť nielen vonkajšie, ale aj vnútorné na interiérovej strane a pri dvojitých oknách sa môžu umiestňovať aj v medzere medzi okennými krídlami. Na chaty a chalupy sa však odporúča použiť okenice exteriérové. Ak sú dobre konštrukčne vyhotovené, môžu plniť funkciu prídavnej tepelnej ochrany a brániť hluku. Pri náročných klimatických podmienkach (silný vietor, dážď, krupobitie) plnia aj mechanickú ochranu okien. Keďže sú vystavené priamym poveternostným podmienkam, vyžadujú si profesionálnu výrobu – vhodný druh a vlhkosť dreva, ako aj kvalitné lepidlo a povrchovú úpravu. Pri výbere okeníc zohráva podstatnú úlohu aj estetické hľadisko – keďže dotvárajú celkovú fasádu chaty a chalupy, plnia významnú architektonickú funkciu.
Vonkajšie rolety a žalúzie
Dnes sú to hlavne vonkajšie rolety alebo vonkajšie žalúzie. Ak je záujem o dodanie takéhoto setu sme na to plne pripravení a máme s tým skúsenosti. Vonkajšie rolety a žalúzie môžu byť ovládané ručne, s elektrickým motorom na stenový vypínač alebo cez diaľkové ovládanie. Tieto doplnky účinne chránia pred slnkom a prehrievaním budov, nakoľko tienia samotné eurookno a sklo, čiže nevpustia do vnútra teplo. Vonkajšie rolety v zimnom období tiež zadržiavajú teplo a je to zároveň ďalšia tepelná izolácia eurookien. K dreveným eurooknám je aj veľmi estetický doplnok drevené okenice,ktoré majú podobné účinky ako spomínané rolety. Uvedené vonkajšie doplnky okien v neposlednom rade eurookná chránia a tak im predlžujú ich životnosť a zároveň zvyšujú bezpečnosť objektu.
Sieťky proti hmyzu
Často používaný exteriérový doplnok okien je sieťka proti hmyzu, potrebná hlavne v letnom a jesennom období. Sieťky vieme dodať pevné, samonavíjacie, zhrňovacie a otváravé na balkónové dvere. Zo strany interiéru ponúkame hlavne hliníkové interiérové žalúzie, drevené, bambusové, vertikálne žalúzie látkové a látkové roletky. K všetkým spomínaným žalúziám a roletám je široká škála výberu farebných odtieňov. Parapety Okrem uvedených doplnkov neoddeliteľnou súčasťou eurookien sú vonkajšie parapety, ktoré sa zladia s odkvapovými hliníkovými lištami vo farbe eloxovaný hliník, svetlý bronz, tmavý bronz, biele a strieborné. Vnútorné parapety ponúkame drevené z masívneho dreva v rovnakom odtieni eurookien alebo z drevotriesky s tvrdeným povrchom odolným proti poškriabaniu a vode.