Posuvné dvere

Posuvný systém PSK PORTAL 200-Z plus a 160plus Sklopno-posuvné kovanie s núteným ovládaním. Výhoda kovania s núteným ovládaním spočíva najme v ľahkosti ovládania veľkých a ťažkých sklopno-posuvných prvkov (až do 200kg), ktoré je možné sklápať a otvárať aj bez vynaloženia väčšej fyzickej námahy. Posuvné krídlo sa otvára jednou rukou, pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky. Sklopno -posuvné kovanie od SIEGENIA-AUBI zabezpečuje už v základnej verzii vyššiu úroveň bezpečnosti. Hríbové čapy integrované vo všetkých štyroch rohoch sú aktívnou ochranou proti vlámaniu. Sklopno-posuvné kovanie bez núteného ovládania. Po otočení ergonomicky tvarovanej kľučky o 90 stupňov je možné krídlo presunúť do sklopnej polohy. Ďalším otočením sa krídlo dostane do posuvnej pozície. Aj pri sklopno-posuvných kovaniach so základnou bezpečnosťou je vyvesenie krídla pri prípadnom vlámaní sťažené.

Optimalizované pre veľkoplošné posuvné prvky s hmotnosťou 200 kg ohromuje kovanie PORTÁL PSK 200-ZPlus s núteným ovládaním skutočne premysleným a extrémne ľahkým systémom ovládania. Vďaka komfortnému nútenému ovládaniu nožníc je dokonca i veľké a ťažké krídlo možné sklápať a posúvať len jednou rukou. Posuvné krídlo sa ovláda jednou rukou pomocou ergonomicky tvarovanej kľučky. Rovnako ľahké je aj zatvorenie krídla zo sklopenej polohy – otáčaním kľučky jednou rukou sa krídlo samé presunie zo sklopenej polohy do polohy zatvorenej (bez nutnosti zatlačiť krídlo obidvomi rukami do zatvorenej polohy). Vysoko pevné materiály použité na výrobu kovania umožňujú skonštruovať posuvné krídlo s hmotnosťou až do 200 kg, vďaka čomu je možné použiť špeciálne bezpečnostné a tepelnoizolačné sklá s vysokou hmotnosťou. Ideálna kombinácia kvality, estetiky, funkčnosti a prvotriedneho materiálu je evidentná. Je možné použiť i uzamykateľnú prevodovku v kombinácii so štandardným medzikusom, ktorá je uzamykateľná aj v sklopenej polohe. Zdokonalenú kvalitu kovania PORTÁL PSKPlus pocítite už pri prvom dotyku kľučky. Jedinečný dizajn kľučiek a možnosť farebného zladenia s krytkami kovania ponúkajú rôzne variácie farebného stvárnenia. V ponuke je široký sortiment kľučiek: jednostranné kľučky, uzamykateľné kľučky, obojstranné kľučky (pre ovládanie aj z exteriérovej strany) a obojstranné kľučky s vonkajšou plochou kľučkou, ktoré sú vhodné pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami, príp. sieťkami proti hmyzu. Elegantné ergonomicky tvarované kľučky sú vybavené integrovanou poistkou proti zabuchnutiu.
Posuvné skladacie kovanie FS PORTAL Kovanie FS PORTAL pre skladacie dvere z dreva spája mnohotvárnosť s najvyššou funkčnosťou a zabezpečuje tak veľkolepé priechody do exteriéru. Myšlienka je tak jednoduchá ako aj praktická. Pri prvkoch, ktoré môžu byť aj sedemdielne, je možné jedno krídlo koncipovať ako priechodné dvere a ovládať ho nezávisle od ostatných krídiel. Maximálna šírka otvorenia je 6300 mm. Nízka prahová lišta zabezpečuje komfortný bezbariérový prístup von. Urobte svoj život jednoduchší a vstúpte do sveta, ktorý pre všetkých ponúka vyššiu kvalitu života. Posuvné kovanie so zdvihom krídla HS PORTAL Posuvné prvky, ktoré vedú na balkón, do záhrady alebo na terasu, sú súčasným trendom a zvyšujú svojimi veľkoplošnými krídlami kvalitu bývania a života. S posuvným kovaním so zdvihom krídla HS PORTAL vytvoríte otvorenú atmosféru plnú svetla. Prostredníctvom priemyselných detailov nášho kovania zažijete maximálne pohodlie. Vďaka dlhoročnej kompetencii vo vývoji je jeho technika tak dokonalá ,že dokonca aj krídla s hmotnosťou až 400kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19m široké presklenie s 12m širokým priechodom. Samozrejmosťou je plochá prahová lišta vysoká len 19mm .Prechod je tak plynulý a bezbariérový bez dodatočných nákladov. Navyše, jej tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Spĺňa tak vysoké požiadavky na úsporu nákladov a komfort bývania.
Posuvné kovanie so zdvihom krídla HS PORTAL Posuvné prvky, ktoré vedú na balkón, do záhrady alebo na terasu, sú súčasným trendom a zvyšujú svojimi veľkoplošnými krídlami kvalitu bývania a života. S posuvným kovaním so zdvihom krídla HS PORTAL vytvoríte otvorenú atmosféru plnú svetla. Prostredníctvom priemyselných detailov nášho kovania zažijete maximálne pohodlie. Vďaka dlhoročnej kompetencii vo vývoji je jeho technika tak dokonalá ,že dokonca aj krídla s hmotnosťou až 400kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19m široké presklenie s 12m širokým priechodom. Samozrejmosťou je plochá prahová lišta vysoká len 19mm .Prechod je tak plynulý a bezbariérový bez dodatočných nákladov. Navyše, jej tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Spĺňa tak vysoké požiadavky na úsporu nákladov a komfort bývania.
Bezpečné, komfortné a pritom ľahko ovládateľné i pri hmotnosti krídla 400 kg. Možnosf voľby vyššej odolnosti voči korózii s povrchovou úpravou Edelstahl-Look pre systém HS PORTÁL, ktorý ako jediný produkt vo svojej triede touto špeciálnou ochranou disponuje. Bezbariérový prah s tepelnou izoláciou vysoko prekračuje svojimi parametrami hodnoty požadované smernicou pre úspory energie. Kľučkou ovládané štrbinové vetranie, zaručujúce optimálnu výmenu vzduchu, je súčasťou štandardnej zostavy kovania. Odolnosf voči vlámaniu je modulová až po triedu bezpečnosti WK2. Atraktívne farebné stvárnenie vďaka rozsiahlej palete farieb kľučiek a krytiek kovania. Katalóg na stiahnutie v PDF: Danaj-HS-portal.pdf a Danaj-HS-portal-s-motorom.pdf POSUVNÉ KOVANIE SO ZDVIHOM KRÍDLA S MOTOROVÝM OVLÁDANÍM MHS400 Posuvné dvere so zdvihom krídla s motorovým pohonom MHS400 prinášajú netradičné pohodlie do Vášho domova. Veľkoplošné posuvné prvky so zdvihom dávajú do pohybu pôsobivé optické akcenty a zlepšujú kvalitu bývania a života. Toto však platí najmä vtedy, keď sú plne automaticky otvárané a zatvárané. SIEGENIA-AUBI ponúka jedinečné riešenie: systém MHS400 ovláda rýchlo a potichu prvky až do hmotnosti 400 kg. Motorový pohonný systém otvára alebo zatvára uzáver na krídle a posúva krídlo do želanej pozície, ktorú určíte pohodlne pomocou diaľkového ovládača. Inteligentné riadenie efektívne bráni zraneniu osôb pri posúvaní krídla. Povrchová montáž robí z pohonu pre posuv a zdvih ideálny výrobok aj pre dodatočnú montáž. Systém disponuje možnosfou manuálneho ovládania pri výpadku elektrického prúdu. Ovládanie pomocou odtlačkov prstov Vysoký komfort bývania a nekomplikovanú obsluhu ponúka ovládanie prvkov so systémom MHS400 pomocou odtlačku prsta, ktorého zdokonalená funkčnosf je v branži jedinečná. Inteligentné použitie rozličných odtlačkov prstov každého užívateľa umožňuje dvere nielen otvoriť, ale aj uzamknúť. Okrem vysokého komfortu obsluhy nový systém kladie minimálne nároky na montáž a spotrebu kabeláže, preto bol systém zredukovaný na minimálny počet nutných komponentov.