Kovanie

Kovania
140 ROKOV SKÚSENOSTÍ
Celoobvodové kovanie od nemeckého výrobcu s označením Siegenia AUB,. spĺňa všetky najnáročnejšie štandardné ale aj nadštandardné požiadavky s chrómovou povrchovou úpravou. Celoobvodové kovanie dokonale pritláča krídlo k rámu, otváranie, sklápanie i ovládanie mikroventilácie je umožnené jednou polohovacou kľučkou.
Posuvné kovanie so zdvihom krídla HS PORTAL – dokonalá technika ovládania
Premyslené detaily nášho kova nia prinášajú maximálne pohodlie. Vďaka dlhoročnej kompetencii vo vývoji je technika kovania HS PORTAL tak dokonalá, že dokonca i krídla s hmotnosťou 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19 m široké presklenie s 12 m širokým priechodom. S posuvným kovaním so zdvihom krídla HS PORTAL vytvoríte otvorenú atmosféru plnú svetla.
Výhody kovania HS PORTAL:
Bezpečné, komfortné a pritom ľahko ovládateľné i pri hmotnosti krídla 400 kg. Možnosť voľby vyššej odolnosti voči korózii s povrchovou úpravou Edelstahl-Look pre systém HS PORTAL, ktorý ako jediný produkt vo svojej triede touto špeciálnou ochranou disponuje. Bezbariérový prah s tepelnou izoláciou vysoko prekračuje svojimi parametrami hodnoty požadované smernicou pre úspory energie. Kľučkou ovládané štrbinové vetranie, zaručujúce optimálnu výmenu vzduchu, je súčasťou štandardnej zostavy kovania. Odolnosť voči vlámaniu je modulová až po triedu bezpečnosti WK2. Samozrejmosťou je plochá prahová lišta vysoká len 19 mm. Prechod je plynulý a bezbariérový bez dodatočných nákladov. Navyše, jej tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Spĺňa vysoké nároky na úsporu nákladov a komfort bývania.Pre dokonalé farebné stvárnenie posuvných dverí z dreva, plastu alebo hliníka je k dispozícii rozsiahla farebná škála okenných kľučiek a krytiek kovania.V ponuke je široký sortiment kľučiek: štandardné jednostranné kľučky, kľučky s otvorom pre cylindrickú vložku a obojstranné kľučky pre ovládanie aj z exteriérovej strany. Obojstranná kľučka s plochou vonkajšou kľučkou je ideálna pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami, príp. sieťkami proti hmyzu.
Nový bezbariérový prah pre HS PORTAL
Ceny energií neustále stúpajú, rovnako ako aj zákonné požiadavky na izolačné hodnoty nehnuteľností. Preto Siegenia AUBI vyvinula prah pre posuvné dvere so zdvihom, ktorý spĺňa aj vysoké požiadavky na úsporu nákladov a komfort bývania – nová prahová lišta HH-7642-06. Bezbariérový prechod Optimalizovaná tepelná izolácia prahu je lepšia ako stanovujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Prah je súčasne bezbariérový podľa normy DIN 18025 – je vysoký len 19 mm a spoľahlivo zabezpečuje bezbariérový prechod von. Nový prah pre drevené a plastové prvky býva dodávaný v rôznych dĺžkach až do 6700 mm a v prípade potreby je možnosť predĺženia prahu spájacími dielmi z ušľachtilej ocele.