OSMO – olejová farba na okná

Medzi najčastejšie otázky, ktoré dostávame od našich zákazníkov patria otázky týkajúce sa povrchovej úpravy:

 

Prečo si vybrať práve okná s povrchovou úpravou olejovou farbou OSMO?
Je to lepšie? Nebude sa mi farba lúpať? Treba to nejako ošetrovať? Ako dlho to vydrží?

 

Tu by som chcel v krátkosti objasniť, aké výhody získate, keď sa rozhodnete pre okná DANAJ s takouto povrchovou úpravou.

Najčastejším problémom s ktorým sa ľudia pri starších drevených oknách s hrubovstvou lazúrou stretávali, bolo popraskanie lazúry vplyvom poveternostných a iných vplyvov a v niektorých prípadoch až jej odlupovanie. To malo za následok ďalšie znehodnotenie okien, kedže už drevo nebolo ničím chránené pred vonkajšími vplyvmi.
Aby sa predišlo úplnému zničeniu okien, nasledovala pracná renovácia: odstraňovanie starej farby opaľovaním a ručným škrabaním a “domácou” povrchovou úpravou, ktorá väčšinou skončila neuspokojivo.

Aký je teda rozdiel medzi hrubovrtvou lazúrou a olejom OSMO?

Olejová farba OSMO sa nanáša vysokotlakovým striekaním v troch vrstvách. Po každom nástreku sa farba RUČNE zatiera do dreva flísovým valčekom. Už pri prvej vrstve sa olej dostáva do dreva, nezostáva len na povrchu, ale valčekovaním presiakne do samotnej buničiny, kde zostáva počas celej životnosti okna. To sa opakuje pri druhej a tretej vrstve.
Pred finálnou vrstvou sa náter ešte raz zľahka prebrúsi. Takto okno získa výbornú trvácu ochranu a zároveň elegantný vzhľad.
Olejová farba nepraská, nikdy sa nelúpe a jednoducho sa ošetruje. Na oživenie stačí na očistené okná naniesť tenučký film rekondičného oleja, ktorý je súčasťou dodávky. Vďaka tomu, budú Vaše okná a vchodové dvere stále vyzerať ako nové.

Navyše, teraz ponúkame bezpríplatkovú úpravu jemným škrabaním. Pomocou špeciálnych kief sa z pohľadovej časti výrobku odstráni najmäkkšia vláknina, ktorá je najnáchylnejšia na poškrabanie a kozmetické poškodenie.
Zároveň sa zvýrazní kresba a prirodzená krása dreva. V kombinácii s farbou OSMO sme docielili povrchovú úpravu, ktorá
nemá na našom trhu konkurenciu.

Pre lepšiu predstavu si môžete pozrieť túto krátku videoukážku:

 

Verím, že Vám tento článok pomôže pri výbere výrobcu Vašich nových okien.

 

Pre nezávaznú cenovú kalkuláciu kliknite prosím na tento odkaz:

NEZÁVÄZNÁ CENOVÁ KALKULÁCIA

 

 

Erik SEMAN – Predaj a odborné poradenstvo