Eurookná

Eurokno EURO 92 – NOVINKA
Ponúkame Vám najnovší model okien EURO 92 na Slovenskom trhu. Samotná stavebná hrúbka drevených okenných profilov je 92mm, jedná sa o okno s kvalitným rámom (v SR sa širší drevený okenný profil nevyrába). Okná sú vyprofilované z najkvalitnejších eurohranolov, ktoré sú zlepené zo štyroch lamiel. Tým sa zabezpečí väčšia stabilita a je vylúčená možnosť skrútenia alebo stočenia okenného krídla , a následného nepriliehania do rámu.
Medzi okenným rámom a krídlom sú osadené tri plnohodnotné tesnenia, ktoré majú trojnásobnú silu proti úniku tepla, nepriliehaniu a zároveň znemožňujú podfúknutie.

Do týchto okien osádzame štandardne izolačné trojsklá, ktorých hodnota je Ug=0,5. Toto vynikajúce Ug sme dosiahli pridaním väčšej vrstvy vzácneho plynu až do hrúbky 2x18mm. Pri použití „teplých“ medzisklenných rámikov vieme ľahko dosiahnuť Uw celého okna pod 0,8W/m2K , čo vyhovuje najnáročnejším požiadavkám pre pasívne domy, kde naplno využijete všetky prednosti tohto skvelého profilu okna. Tieto okná sú svojimi vlastnosťami určené zákazníkom, ktorí takéto vlastnosti požadujú a kladú dôraz na tepelnú izoláciu budov a sú vhodné pre všetky novostavby a rodinné domy. Nákup okien EURO 92 je nadčasové riešenie a mierne zvýšená investícia sa Vám onedlho vráti ,a to celkovým zvýšením komfortu bývania, elimináciou studených zón,bez orosavania skiel, výskytu rôznych plesní…. Ako ďalšiu alternatívu – horúcu novinku ponúkame zasklenie izolačným trojsklom Thermobel TRI, kde je zvýšené „g“-ečko, čo je vlastne zvýšené využitie tepelných zdrojov zo slnka. Je to horúca novinka v oblasti okien a skiel. V tomto prípade už nejde o lepšiu tepelnú izoláciu skla, ale o získanie väčšieho množstva solárnej energie, teda tepla zo slnka pri prestupe cez okná do Vášho obydlia. Jednoducho povedané, cez takéto sklá získate viac tepla, dosiahne sa kladná tepelná bilancia, čomu sa odborne hovorí okná s kladným solárnym faktorom (alebo okná, ktoré hrejú). Pri drevených oknách je zvlášť dôležitá ich odborná montáž. Existujú moderné a overené montážne postupy, vrátane materiálov, o čom je montáž podľa normy STN 73 31 34 – s použitím okenného tesniacieho systému ( montážne pásky) i3 illbruck TwinAktiv. Na tieto okná sa používa najmodernejšie okenné kovanie s označením Siegenia AUBI Titán, ktoré sa vyznačuje vysokým komfortom ovládania, dlhou životnosťou a vysokou triedou bezpečnosti (viac na www.si-au.sk).
Eurookno EURO 78 s izolačným trojsklom Model tohto okna dosahuje ďaleko lepšie tepelnoizolačné vlastnosti ako predchodca EURO 68 .
V našich zemepisných šírkach sú výrazné rozdiely medzi horúcim letom a mrazivou zimou. Zateplenie budov sa preto musí navrhnúť tak, aby chránilo vnútorný priestor pred podchladením a zároveň pred prehriatím. Takéto požiadavky spĺňa izolačné trojsklo. Nielenže odbúrava nedostatky dvojskiel, ale aj v nemalej miere prispieva na znížení nákladov na vykurovanie. Eurookná 78 sú vybavené izolačným trojsklom s koeficientom prestupu tepla Ug=0,7W/m2k. Čím je hodnota koeficientu nižšia , tým je účinnosť okna vyššia a Vy šetríte svoje peniaze na vykurovanie. Euro okno 78 je vhodné na rekonštrukcie a výmenu pôvodných okien pri zatepľovaní, tiež novostavby a rodinné domy. Je ale nutné priznať, že okná EURO 78 sú bežným štandardom a už majú svojho nástupcu, a to je nový model okien s názvom EURO 92. Na povrchovú úpravu eurookien sú použité hrubovrstvé vodouriediteľné lazúry od firmy ICA alebo ADLER, ktoré zabezpečujú ochranu Vašich okien proti škodcom, hubám, poveternostným vplyvom a tiež voči UV žiareniu. Nátery sú ekologické a ich estetický vzhľad poukazuje na dokonalosť a dlhú životnosť eurookien. Zaoblenie hrán „softline“ (R=8mm) výrazne skrášľuje okná a zároveň prispieva k lepšej priľnavosti náteru.

Eurookno EURO 68 s izolačným dvojsklom Eurookná 68 sú vybavené izolačným dvojsklom s koeficientom prestupu tepla Ug =1.1W/m2k. Stavebná hĺbka rámu, teda hrúbka okna je podľa jeho názvu 68mm. Tieto okná sú cenovo výhodné, no dnes už nie sú vhodné na novostavby rodinných domov, kde sú kladené požiadavky na vyššiu tepelnú izoláciu. Našli svoje miesto hlavne pri rekonštrukciách rodinných domov, pri výmene pôvodných okien, alebo aj novostavby – ale charakteru penziónov a hotelov, čiže pre objekty, ktoré nie sú trvalo obývané. Eurookno 68 má dlhú životnosť, kvalitné celoobvodové kovanie, dvojité tesnenie, modernú povrchovú úpravu, kvalitný certifikovaný eurohranol,precízne spracovanie… Na povrchovú úpravu eurookien sú použité hrubovrstvé vodouriediteľné lazúry od firmy ICA alebo ADLER, ktoré zabezpečujú ochranu Vašich okien proti škodcom, hubám, poveternostným vplyvom a tiež voči UV žiareniu. Nátery sú ekologické a ich estetický vzhľad poukazuje na dokonalosť a dlhú životnosť euro okien. Zaoblenie hrán u všetkých našich okien „softline“ je 8mm (R=8mm) výrazne skrášľuje okná a zároveň prispieva k lepšej priľnavosti náteru.